Ścieżka przyrodnicza Bobrówka w Lasach Parczewskich to nieszczególnie rozreklamowany szlak, który zaskakuje swoim urokiem. Po pierwsze nie tak łatwo tu dojechać, a po drugie trzeba wiedzieć, że w ogóle istnieje. Schowany jest w lesie, a prowadzi do niego polna droga. Ścieżka zaznaczona jest na tablicach Nadleśnictwa Parczew. Na miejscu znajdziecie doskonale przygotowane zaplecze turystyczne z dużą wiatą i miejscem na ognisko. Trasa wiedzie po pętli i dobrze jest traktować ją jako jednokierunkową, bo przygotowana jest również pod wózki inwalidzkie. Szlak jest krótki, ale atrakcyjny widokowo i ciekawie poprowadzony, szczególnie dla dzieci.

staw Młyński Gościniec

Jak dojechać?

Najłatwiej będzie przyjechać drogą wojewódzką nr 813. Między Babianką a Tyśmienicą trzeba skręcić na polną drogę w las. Najlepiej używać Google Maps, żeby nie zabłądzić, bo żadnych znaków kierunkowych nie znajdziecie. Parking jest oczywiście darmowy.

Ścieżka przyrodnicza Bobrówka opis szlaku

Szlak zaczynamy nietypowo, bo idziemy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Pierwsza część trasy prowadzi po terenie podmokłym i całość przejdziemy drewnianymi kładkami. Po drodze są 2 punkty, które kiedyś były pewnie bardziej widokowe, a teraz porosły krzakami.

Ka przyrodnicza Bobrówkaścież

Na zmianę wędrujemy leśną ścieżką i drewnianą kładką. Wchodzimy na tereny meandrującej rzeki Bobrówki, która tworzy bardzo malowniczy krajobraz.

Bobrówka

Najładniejszy fragment szlaku dotyczy stawu Młyński Gościniec. Jest to niewielki staw otoczony lasem, a brzeg akwenu porasta sitowie. Znajdziemy tu niewielki pomost widokowy, a pod koniec trasy spory kawałek trawiastej plaży, przy której jest niewielki wodospad.

Jest to świetne miejsce, żeby zatrzymać się na piknik albo połowić ryby. Do parkingu wracamy drewnianymi kładkami.

Na plażę można również podjechać samochodem, bo prowadzi tam szeroka, polna droga.

Ścieżka przyrodnicza Bobrówka to zaledwie 3,3km szlak, na który trzeba sobie przeznaczyć trochę więcej czasu, bo warto się na chwilę zatrzymać. Poza weekendem nie znajdziecie tu zbyt wielu turystów.

Długość trasy: 3,3km

Trudność trasy: łatwa

Opłaty: brak

W pobliżu znajdziecie również: Ścieżki Poleskiego Parku Narodowego

Leave a comment